מדוע האקססוריז הם פריטי האופנה החשובים ביותר

אקססוריז זה שם גנרי לכל פריטי האופנה שהם לא בגדים ונעליים

החל מצעיפים, כובעים וחגורות ועד לתכשיטים למיניהם. לרוב כשאנשים בוחרים פריטי אופנה הם נוהגים להתמקד בבגדים ונעליים, אך כיום ברור לכל שהאקססוריז הם אלו שנותנים את הטון האופנתי, ולא משנה באיזה לוק תבחרו. להלן הסיבות העיקריות לכך:

המעט שמוסיף המון

בשנים האחרונות מגמת המינימליזם הולכת ותופסת מקום רחב יותר, מה שמשפיע על כל תחומי החיים – החל מאוכל, סגנון דיבור וכמובן אופנה. וכאשר המגמה היא המינימליזם, זה נעשה בלתי אפשרי להיות צעקני בפריט כל-כך בולט כמו מכנסיים, חולצה, חצאיות או נעליים. לכן, מה שנותן את הטון האופנתי ללוק הכולל הם האקססוריז. לראיה, כל מבקרי האופנה של העשורים האחרונים מתמקדים באקססוריז של אושיות האופנה לא פחות מאשר בבגדים עצמם, ואולי אפילו יותר.

זול יותר, אך יש גם יקרים

אז כבר סיכמנו על חשיבותן הרבה של האקססוריז לעומת הבגדים והנעליים, עכשיו יש סיבה פרקטית מדוע כדאי להשקיע בהם יותר – הם זולים יותר משמעותית. נכון, תכשיטים רבים הם מאוד יקרים, אך ניתן למצוא אקססוריז רבים ומגוונים, כולל תכשיטים, אשר יתנו תועלת כספית גבוהה יותר מאשר ההשקעה המתקבלת מרכישת בגדים ונעליים. בעוד שתכשיטים הם האקססוריז הכי יקר, אם תשקיעו בצעיפים, חגורות וכובעים, בכלל תרגישו כמה מעט כסף אתם מבזבזים על הלוק שלכם וכמה הרבה אתם מקבלים בחזרה.

קומבינציות ופריטים מתחלפים

האקססוריז הם פריטים קטנים לרוב, אשר יתאימו למגוון רחב של בגדים וסגנונות. שרשרת אחת יכולה להתאים לסגנון אלגנט של מסיבות קוקטייל, ומנגד גם יכולה להתאים לסגנון יום-יומי עם ג'ינס וטישירט. על אותו עקרון, צעיף מסוים יכול גם הוא להיות מתאים הן לסגנון יומיומי והן לסגנון אלגנטי יותר. כך לא רק שהאקססוריז הם פריטים זולים יחסית, הם גם שימושיים מאוד, כי אתם יכולים לחרוש עליהם בכל ימות השבוע, ולא רק שהם יתאימו לכל מאורע אלא גם אף אחד לא ירים גבה. כי הרי על שרשרת ניתן לחרוש ללא בעיה, ואילו חולצה ומכנס זה כבר סיפור אחר.